Moštovač pro zpracování ovoce

Stolní moštovač na ovoce

Velké moštovače většinou používáte pouze v sezoně sklizně jablek, vylisujete množství šťávy, kterou poté přímo konzumujete nebo nějakým způsobem uchováváte. Pokud, ale chcete opravdu čerstvý mošt každý den, doporučujeme pořídit stolní moštovač na ovoce. Tímto lisem lze zpracovávat různé druhy ovoce od jablek, hrušek, malin, citrusů nebo bobuloviny například plody rakytníku, arónie, černého bezu, borůvek hroznového vína či rybízu.

Lis na ovoce stolní

Stolní moštovač na ovoce S3

Moštovač má objem 2,5 litru, skládá se z koše a výlevky z bukového dřeva a kovových částí (šroub a závit) pro vlastní lisování šťávy. Moštovač má hmotnost 3,5 kg a celkovou výšku 31 cm. Síla potřebná na vylisování ovocné šťávy je vyvíjena pomocí šroubu s trapézovým závitem. Stolní lis na ovoce S3 je určen pro malé objemy ovoce. Při zpracování citrusů je potřeba krájení na menší kusy, jádroviny je vhodnější nadrtit, výtěžnost šťávy je tak vyšší a lisování je snazší. Jako u každého moštovače je potřeba dokoupit filtrační roušku pro získání čisté šťávy bez kousků ovoce.

Lis na ovoce S3 je především zajímavým doplňkem kuchyně, může stylově doplnit vybavení například na chatě či chalupě. Poslouží i jako zajímavý dárek, pro lidi, kteří rádi dělají věci po staru. Lisování ovocné šťávy bude s tímto malým moštovačem příjemným rituálem a čerstvý ovocný nápoj bez konzervantů, přidaných barviv a sladidel skvěle doplní jídelníček.

Moštovač ovoce S3 stolní