Moštovač pro zpracování ovoce

Hydraulický moštovač

Hydraulický moštovač je prioritně určen na lisování větších objemů ovoce ať už jablek, hrušek či hroznů. Tlak pro lisování šťávy vyvíjí hydraulický zvedák (panenka, hever), který se umisťuje nad nebo pod lisovací koš a vy tak nemusíte vyvinout téměř žádnou námahu na vytlačení šťávy z ovoce.

Hydraulický lis

Hydraulický moštovač 12lLis je umístěn na ocelové konstrukci. Lisovací koš je vyroben z neopracovaného bukového dřeva, přičemž u moštovačů větších objemů je koš dělený pro lepší vyprazdňování zbytků po lisování. Na ovoce v koši se umisťuje ocelová tlačná deska, která se tlakem pohybuje a vymačkává šťávu, která vytéká do výlevky z tvrzeného potravinářského plastu nebo oceli. Hydraulická panenka není součástí moštovače, a proto je nutné dokoupení (pro menší moštovače 2 tuny, pro větší 5 tun).

Podle vašich potřeb můžete vybírat z různých objemů přístrojů. Nejmenším je 12 litrový moštovač určený pro zpracování menšího množství ovoce. Dále nabízíme 20, 30, 50 a 70 litrové hydraulické lisy na ovoce.

Hydraulický moštovač na ovoce lisuje šťávu bez vaší námahy. V kombinaci s drtičem ovoce lze velkoobjemové moštovače (70 litrů) využít i pro průmyslovou výrobu moštu. Příslušenství potřebné pro správné použití moštovače jsou filtrační roušky, hydraulický zvedák a pro moštovač 50 a 70 litrů lze dokoupit speciální nohy, díky kterým můžete pohodlně stáčet šťávu do nádoby pod moštovačem. Pro použití velkoobjemových hydraulických moštovačů je téměř nezbytné zakoupení drtiče ovoce (šroťáku), ke kterému získáte bližší informace zde…

 


Fotogalerie